728x90

Баскетбол

Понеделник, 22 Януари 2018 10:22

Пловдивски талант с отлични изяви за Балкан в Европейската младежка баскетболна лига

Балкан U14 приключи участието си на турнира от Европейската младежка баскетболна лига в Ботевград със загуба. В последния мач от надпреварата домакините отстъпиха на БЕКО U14 със  71:79.

Ключова роля за развитието на мача се оказа първата четвърт, която гостите спечелиха убедително.

Балкан U14 завършва участието си в надпреварата с пет победи и три поражения, което отреди на тима четвъртото място в класирането. Първи е Байерн (Мюнхен) U14 с баланс 7-1, с колкото завършва и БЕКО U14. Германският тим обаче излезе начело заради предимство в директния мач. Двата тима се класират за плейофите в Унгария.

Двубоят не започна добре за домакините. Те позволиха на своя съперник да се откъсне напред в резултата и само след десет минути игра БЕКО U14 водеше с 27:8. През втория период Балкан U14 заигра по-добре, но на почивката отново изоставане със сериозна разлика от 18 точки.

След паузата „зелените“ показаха различно лице. Те взеха инициативата и преди решителната четвърт стопиха пасива си само на 5 точки.

Баскетболистите на Виктория Маринова се доближиха само на точка от своя съперник в средата на последната част, но силите им не стигнаха за пълен обрат.

Отлични изяви за Балкан направи 14-годишният Симеон Димитров от Академик Пловдив. Балкан имаше право да картотекира двама състезатели от други клубове за състезанието и единият от тях бе именно Симеон.

Той вкара 18 точки и бе втори по резултатност след Хрисимир Маринов с 27 точки, с 13 точки пък се разписа Ангел Василев.