728x90

Други спортове

Събота, 07 Юли 2018 19:27

Хандбалистите от с. Труд с десета поредна титла

„Гордея се с Вас, деца!“ С тези думи и със сълзи на радост в очите, кметът на община „Марица“ Димитър Иванов се обърна към юношеския хандбален отбор на с. Труд, който за 10-та поредна година спечели първото място в XXIII държавни игри на спортистите от малките селища (БАСС).

Кметът лично връчи медалите и купата на малките спортисти, поздрави ги за победата и се снима с тях за спомен. 

„Знаменито начало за община „Марица“!  Уверен съм, че ще постигнем още победи на наша територия!”, категоричен бе Димитър Иванов. 

Президентът и треньор на ХК „Труд” Александър Богданов също закръгли на десет титлите си при юношите в хандбала в историята на БАСС. 

„Всички сме щастливи. Вярвам, идната година ще сме по-укрепнали, за да триумфираме с нова купа“ - заяви след победата Богданов.

Момчетата от Труд вдигнаха десетата си „златна купа”, след като на завършилия турнир от XXIII игри на БАСС, отново надиграха съперниците си – Мин. бани (Хс) с 11:10, Гложене – с 22:3 и Опака – с 10:4. 

Големият лидер в отбора на Сашо Богданов сега беше Антон Илиев. Отлично се изявиха още капитанът Запрян Петранов, вратарят Станислав Дошев, Божидар Карпаров, Георги Божиков и други. 

Успехът на Труд е много ценен, защото тази година се смениха поколенията и отборът на практика е съвсем нов. 

Резултати и класиране в турнира по хандбал: 

Момчета - Труд – Мин. бани (Хс) 11:10 16:5), Опака (Тщ) – Гложене (Вр) 23:5 (13:3); Опака – Мин. Бани 9:11 (3:4), Труд – Гложене 22:3 (12:1), Мин. Бани – Гложене 28:1 (13:1), Труд – Опака 10:6 (5:4);

Класиране

1. Труд 6 точки

2. Минерални бани 4

3. Опака – 2 

Гложене –без точка.

Момичета: Сливница (Сф) – Опака 21:12 (8:6), Опака – Труд 12:7 (7:1),

Сливница - Труд 9:3 (4:2); класиране - 1. Сливница 4 т., Опака 2, Труд 0 точки.

Съставът на шампионите: Труд – Станислав Дошев, Антон Илиев, Божидар Карпаров, Владимир Тасков, Георги Божиков, Запрян Петранов, Стоян Георгиев, Мариян Танчев, Николай Кузев, Сашо Стоянов, Йордан Димитров и Йордан Атанасов. 

Отличените: най-добър състезател – Антон Илиев (Труд) и Даниела Рашкова (Сливница); най-добър вратар – Джошкун Шабанов (Опака) и Севда Дончева (Труд); голмайстори – Костадин Янев (Мин. бани) и Иляйда Идаетова (Опака).